Soru-Cevap

Bu sayfada sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Sitemdeki fotoğraflar güncellenmiyor, nasıl çözerim?

Scriptimizde cache (önbellekleme) sistemi bulunmaktadır. Bu sistem siz değerli müşterilerimizin daha hızlı bir siteye sahip olmasını sağlar. Bu sorunu yaşadığınız zamanlarda Shift+F5 (Chrome için) çekiniz. Bu işe yaramazsa tarayıcınızın önbelleğini temizleyip siteye tekrar giriş yapın. Sorun devam ederse büyük ihtimalle CloudFlare kullanıyorsunuzdur. CloudFlare'ın kendine has bir cache (önbellekleme) sistemi bulunmaktadır. CloudFlare üzerinden de bu cache'leri temizlemeniz gerekmektedir. CloudFlare cache nasıl silinir öğrenmek için: https://blog.cliaweb.com/cloudflare-onbellek-cache-temizleme.html

Sunucu Konsol (WebSend vb.) bağlantısı çalışmıyor, nasıl çözerim?

Bunun üç nedeni olabilir, birincisi minecraft sunucunuza kurduğunuz konsol eklentisinin ayarlarını yapmamış olabilirsiniz. Bu ayarları bu sayfaki gibi yapabilirsiniz: https://egitim.leaderos.web.tr/yoenetim-paneli/sunucu İkincisi minecraft sunucunuz üzerinden konsol ayarlarında girdiğiniz portu açmamış olabilirsiniz (Minecraft sunucunuzu aldığınız yere açtırabilirsiniz) Üçüncüsü ise site hostinginiz üzerinden konsol ayarlarında girdiğiniz portu açmamış olabilirsiniz. (Site hostingini aldığınız yere açtırabilirsiniz)

Paket Yükseltme işlemini nasıl yapabilirim?

Paket yükseltme için Hesabım > Lisanslar sayfasına gelin. Yükseltme yapacağınız lisansı listeden bulup Ayarlar butonuna basınız. Bu sayfada dilediğiniz paketin yükselt butonuna basınız ve ödemeyi yapınız. Ödeme işlemi sonrasında Lisanslar sayfasında İndir butonuna basınız. İndirdiğiniz dosyaları FTP üzerinden sitenize atınız. Sitenize girdiğinizde yeniden kurulum yapmanızı isteyecektir fakat kurulum yapmanıza gerek yok (Yaparsanız bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.). Yeni dosyaları attıktan hemen sonra FTP'den /apps/main/private/config/status.php dosyasını açınız. Buradaki INSTALL_STATUS'un false olan değerini true yapıp kaydediniz. Artık sitenize yükseltilmiş şekilde erişebilirsiniz.

Lisansımın alan adını nasıl değiştirebilirim?

Alan adı değişimi için öncelikle leaderos.web.tr adresinden hesabınıza giriş yapınız. Hesabım > Lisanslar sayfasında alan adını değiştireceğiniz lisansın Ayarlar butonuna basınız. Bu sayfada alan adını ücretsiz bir şekilde değiştirebilirsiniz.